Відділ Освіти, Молоді та Спорту Шумської РДА

Новини

НАРАДА КЕРІВНИКІВ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ

Дата створення: 12:26 22.03.2019

21 березня відбулася нарада керівників закладів загальної середньої освіти району з виробничих питань. Обговорювалися питання завершення навчального року, фінансово-господарської діяльності закладів, організації протидії булінгу та насильства , забезпечення підручниками.

СЕМІНАР -ПРАКТИКУМ ВЧИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

Дата створення: 12:20 22.03.2019

Про успішну підготовку учнів до Державної підсумкової атестації і ЗНО , особливості використання тренінгових технологій на уроках говорили вчителі української мови та літератури, зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти району під час семінару-практикуму , що відбувся 20 квітня. В ході теоретичної частини заходу завідувач методичного кабінету Наталія Шарак привернула увагу педагогів до забезпечення діяльнісної складової викладання української мови та літератури, зарубіжної літератури, використання навчально-методичних ресурсів для підготовки до ЗНО, окреслила орієнтовні вимоги до змісту робіт державної підсумкової атестації у 9 класі. Вчитель Тетильківського НВК Левчук Л.Я. поділилась досвідом роботи з формування завдань ДПА з зарубіжної літератури, запропонувала власні зразки тестів для комплексної перевірки знань. Практичну частину заходу підготували вчителі- словесники Піщатинського НВК. Мельничук Г.П., вчитель української мови презентувала методичний кейс «Уроки-тренінги як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках словесності» і спільно з вчителем зарубіжної літератури Стециною Т.Д. провела тренінг з педагогами. Вони вміло моделювали навчальні ситуації та разом з учасниками тренінгу знаходили креативні рішення щодо поставленої проблематики та завдань

Семінар керівників закладів загальної середньої освіти району

Дата створення: 09:58 13.03.2019

12 березня 2019 року проведено семінар керівників закладів загальної середньої освіти району «Методичний супровід змін в документуванні управлінської інформації». З вимогами до складання окремих видів документів згідно нової Інструкції з діловодства у закладах загальної середньої освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України від 25.06.2018 №676, ознайомила присутніх завідувач методичним кабінетом відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Наталія Шарак. У формі воркшопу, проведеного методистом Наталією Остроголовою, обговорено питання норм і правил написання розпорядчих документів, складання річного плану роботи закладу, структури проведення педагогічної ради. Свій практичний досвід ведення ділової документації продемонстрували Марія Галаган, директор Тетильківського НВК, Валентина Омельчук, директор Вілійського НВК, Ірина Решетило, директор Цеценівського НВК, Леонід Дудар, директор Васьковецької ЗОШ І-ІІ ст. В ході семінару методисти, головний спеціаліст відділу Алла Ніколаєва акцентували увагу керівників на питаннях підготовки до державної підсумкової атестації та проведенні атестації педагогічних працівників

КОНКУРС З ВИЗНАЧЕННЯ ПРОЕКТІВ НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНОГО ВИХОВАННЯ

Дата створення: 16:20 01.03.2019

На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2011 р. № 1049 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка" (зі змінами) Міністерство молоді та спорту України наказом від 25 січня 2019 р. № 386 оголосило конкурс проектів національнопатріотичного виховання, розроблених інститутами громадянського суспільства, для реалізації яких надається фінансова підтримка у 2020 році. 

Роль шкільної бібліотеки у впровадженні інноваційних процесів в освіті

Дата створення: 09:44 13.02.2019

«На землі існує три головні цінності, три чуда:

засідання  методичного  об’єднання  працівників  психологічної  служби  району

Дата створення: 15:53 12.02.2019

12  лютого  проведено  засідання  методичного  об’єднання  працівників  психологічної  служби  району. Методист  методичного  кабінету  Остроголова  Н.М.  акцентувала  увагу    на  важливості здійснення  відповідної  інформаційно – просвітницької та  профілактичної  роботи з  протидії  булінгу  та  насилля  в  освітніх  закладах,  створення умов для формування громадянських та соціальних компетентностей здобувачів освіти, що передбачає виявлення ними конфліктологічної компетентності, вмінь і навичок вирішення конфліктів мирним шляхом, ненасильницької поведінки та громадянської позиції.

СПРАВЖНЬОГО УСПІХУ ДОСЯГАЄ ТОЙ, ХТО НІ НА МИТЬ НЕ ЗУПИНЯЄТЬСЯ

Дата створення: 16:29 06.02.2019

              Справжнього успіху досягає той хто ні на мить не зупиняється

Засідання методичного об’єднання  вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури

Дата створення: 15:22 06.02.2019

 «Сучасні методи формування мотивації навчальної діяльності учнів на  уроках словесності » - тема засідання методичного об’єднання  вчителів української мови та літератури, зарубіжної літератури закладів загальної середньої освіти району. В ході теоретичної частини заходу завідувач методичного кабінету Наталія Шарак привернула увагу педагогів до використання таких педагогічних технологій, як storytelling, технології критичного мислення (метод «кластер»), технології творчих майстерень.   Вернісаж  ідей  з даної проблеми та втілення їх у практичну діяльність продемонстрували вчителі –словесники  В.Загайцівського НВК.          Кирилюк Л.Д. поділилась досвідом роботи з організації самостійної роботи учнів на уроці української мови та провела практикум з учителями із застосуванням онлайн -ресурсів для вивчення предмета. Парадівська Т.А. запропонувала нетрадиційні форми проведення  позакласних заходів , мовознавчих , літературознавчих інтелектуальних випробувань для учнів та акцентувала увагу на окремих аспектах підготовки до ЗНО.   Про цікаві мотиваційні прийоми уроку зарубіжної літератури на прикладі вивчення теми «Різдвяна пісня в прозі» Ч.Діккенса говорила у своєму виступі Коломієць З.Г. З рекомендаціями обласного науково-методичного семінару «Філологічні випробування для учнів 5 – 11 класів: секрети успіху» ознайомила вчителів учасник даного заходу вчитель В.Дедеркальської ЗОШ І-ІІІ ст. Мушенко Т.М.