Відділ Освіти, Молоді та Спорту Шумської РДА

Роль шкільної бібліотеки у впровадженні інноваційних процесів в освіті

«На землі існує три головні цінності, три чуда:

хліб, щоб народ завжди був здоровий і сильний;

жінка, щоб не обривалася нитка життя;

книга, щоб не обривався зв'язок часів.»

   12 лютого на базі методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту Шумської РДА відбувся семінар шкільних бібліотекарів з проблеми «Роль шкільної бібліотеки у впровадженні інноваційних процесів в освіті».

   Методист відділу Мельничук Р.Г. у своєму виступі наголосила про необхідність реформування шкільних бібліотек в сучасні інформаційні центри, адже  бібліотекар сьогодні у своїй професійній діяльності виступає як провайдер інформації потенційної бібліотеки, організатор індивідуальності і колективної діяльності педагога і учня. При цьому він сприяє розвитку дітей, навчає їх і виховує, тобто, здійснює педагогічну діяльність бібліотечними методами і засобами впливу.

   Галан О.А., бібліотекар Вілійського НВК, ознайомила з нетрадиційними формами популяризації книги серед учнівської молоді, такими як презентації книг, книжкові та літературні аукціони, літературно-художні вернісажі, театралізовані вікторини, хроноскопи, поетичні альбоми, літературний диліжанс, прес-діалог, п’ять хвилин з мистецтвом, ерудит-лото тощо.

   Іщук М.З., бібліотекар В.Дедеркальської ЗОШ І-ІІІ ст., відмітила, що особливість таких форм полягає в тому, що їм притаманні новизна у назві, діалог бібліотекаря з читачами і читачів між собою, наявність елементів театралізації у викладі інформації, ігрові моменти, своєрідна атрибутика, що передає специфіку запропонованої форми, активна участь читачів у проведенні заходу. «Досвід підтверджує,  що ті заходи, де читачі були активними учасниками, виявилися для них  найцікавішими ,- зауважила Максим’юк С.П., бібліотекар В.Загайцівського НВК».

   Зважаючи на велику кількість виникаючих запитань про пересистематизацію фондів і каталогів, розміщення фондів у вільному доступі тощо, для напрацювання узгодженої політики щодо впровадження УДК в бібліотеці, бібліотекар Матвіївського НВК Бурліцка М.М., провела  годину професійного спілкування «Універсальна десяткова класифікація: методика індексування».

   Під час спілкування було обговорено багато важливих тем, що стосуються класифікаційної системи, визначено напрями подальшої спільної діяльності бібліотечних працівників, прийнято рішення щодо нагальних проблем, які виникають у процесі індексування документів за УДК.

   Марія Миколаївна надала лаконічну, але змістовну первинну інформацію про УДК, низку необхідних посилань, а також запропонувала покроковий план дій щодо впровадження нової класифікації як у процесах опрацювання бібліотечних фондів, так і у розстановці фонду та в облікових процесах і відповідній документації, розповіла про термінологію УДК, акцентувала увагу на видання УДК українською мовою, методику складання індексів, посилання на скорочені таблиці УДК і багато іншого. Присутнім було презентовано «Таблиці зіставлення індексів ББК і УДК».« повернутися до списку новин