Відділ Освіти, Молоді та Спорту Шумської РДА

Тиждень української мови у Тетильківському НВК

Бережіть природу і мову,
Щоби справжніми бути людьми
Пісню мами, її колискову,
Що уперше почули дітьми.
Все робіть, щоб річки не міліли,
І ліси хай піснями звучать
І щоб мовою рідною вміли
Україну свою оспівать.
Н. Красоткіна 


      Уже традиційно у перші тижні листопада в Тетильківському НВК урочисто проходить Тиждень української мови, приурочений до Дня української писемності та мови, який всі українці світу відзначають 9 листопада.


      У перший день - 5 листопада пройшла загальношкільна лінійка, на якій урочисто оголошено про відкриття Тижня української мови, ознайомлено учнів з основними заходами запланованими на цей тиждень, та закликом брати активну участь як учнів, так і вчителів. А також розповіли про заснування Дня української писемності та мови, якому й присвячено проведення предметного тижня з української мови.
      Організована тематична виставка найбільш актуальної «Творча майстерня» . У ній, як завжди, можна було дізнатись про видатних учених-філологів (любителів слова), ознайомитися з кращими роботами учнів школи на мовну тематику, розглянути і, навіть, погортати найбільший і найновіший «Орфографічний словник української мови».
Нарешті коротенька прелюдія: вступне слово, умови змагання та його особливості, представлення журі, а далі – запекла боротьба… Адже,найбільше сьогодні всіх захопив конкурс знавців рідної мови серед учнів 7-9 класів під назвою «Лицар української мови».
      У цікавій формі проходили змагання команд «Мовознавці» та «Словограй». 
      Перемогу одержала команда «Мовознавці», показавши гарні та ґрунтовні знання з предмету.
      У підсумку були задоволені і з піднесеним настроєм - усі. Журі винесло свій вердикт, команди привітали одна одну.       Захід був дійсно пізнавальним, веселим, незвичним, учням сподобалось, а це головне.« повернутися до списку новин